Skip to content

Office Staff

Tina Anderson

Data Entry

Email: [email protected]

Nicole Cain

Secretary

Email:[email protected]

Reagan Hawkins

Elementary/Middle School Guidance Counselor

Email: [email protected]

Laurie Jackson

High School Guidance Counselor

Email: [email protected]

Harold Shover

School Resource Officer

Email: [email protected]

Becky Wilkerson

Bookkeeper

Email: [email protected]

Elementary Teachers

Tammy Beck

Kindergarten

Email: [email protected]

Tina Caton

Kindergarten

Email: [email protected]

Michelle Watkins

Kindergarten

Email: [email protected]

Nita Cottle

1st Grade

Email: [email protected]

Donna Forehand

1st Grade

Email: [email protected]

Pat Permenter

1st Grade

Email: [email protected]

Jennifer Bradley

2nd Grade

Email: [email protected]

Stacey Leddon

2nd Grade

Email: [email protected]

Janine McMillan

2nd Grade

Email: [email protected]

Anna Radney

2nd Grade

Email: [email protected]

Lora Brazile

3rd Grade

Email: [email protected]

Paige Campbell

3rd Grade

Email: [email protected]

Tracy Newborn

3rd Grade

Email: [email protected]

Jessica Moore

4th Grade

Email: [email protected]

Cheri Orange

4th Grade

Email: [email protected]

Melissa Wall

4th Grade

Email: [email protected]

Samie Wright

4th Grade

Email: [email protected]

Kelli Adams

5th Grade

Email: [email protected]

Jessica Cook

5th Grade

Email: [email protected]

Marla White

5th Grade

Email: [email protected]

Middle/High School Teachers

Jackie Adams

History

Email: [email protected]

Shelby Cain

Science

Email: [email protected]

Lesley Chest

Civics

English

Email: [email protected]

Kim Davenport

Math

Email: [email protected]

Angela Ellison

Math 

Science

Email: [email protected]

Sharla Garcia

Business Technology

Critical Thinking

Email: [email protected]

Lauren Geoghagan

History 

AVID

Email: [email protected]

Heather Hall

English

Advanced Placement

Email: [email protected]

Kathleen Madson

Music

Band Director

Email: [email protected]

Tiffany Martell

English

Journalism

Email: [email protected]

Susie McDaniel

Agriculture

Email: [email protected]

Kalli McMillan

Business Technology

Advanced Placement

Theatre

Email: [email protected]

Nate Moore

Math

Email: [email protected]

Philip Nichols

English

Email: [email protected]

Nancy Norris

English

Email: [email protected]

Laura Ashley Radney

Math

Email: [email protected]

Susan Rockman

History

AVID

Email: [email protected]

Brande Stephenson

Science

Advanced Placement

Email: [email protected]

Heather Stewart

Science

Aerospace

Business Technology

Email: [email protected]

Corinne Wilson

Art

Email: [email protected]

Micah Trinidad

Spanish

Email: [email protected]

Sammie Watson

World History

Advanced Placement

Email: [email protected]

Specialty Areas

Amanda Alford

ESE, Elementary

Email: [email protected]

Teresa Allen

PreK

Email: [email protected]

Jeff Bradley

Physical Education

Athletic Director

Email: [email protected]

Lori Burke

ESE, High School

Email: [email protected]

Chris Davenport

Physical Education

Email: [email protected]

Christi Elmore

ESE, Middle School

Email: [email protected]

Wendy Jones

Media Specialist

TV Production

Email: [email protected]

Linsey Missildine

Nurse

Email: [email protected]

Lois Moore

PreK

Email: [email protected]

Andrew Norris

Physical Education

Email: [email protected]

Dawn Rosado

ESE, Middle/High School

Email: [email protected]

Kristyn Suggs

ESE, Elementary

Email: [email protected]

Rhonda Varnum

Speech Language Pathologist

Email: [email protected]

Para-Professionals

Marlene Andrews

Email: [email protected]

Regina Arnold

Email: [email protected]

Toni Cassidy

Email: [email protected]

Kim Corbett

Email: [email protected]

Vicki Jordan

Email: [email protected]

Heather Mock

Email: [email protected]

Alyssa Moore

Email: [email protected]

Amanda Pickron

Email: [email protected]

Shelby Taylor

Email: [email protected]

Sasha Thomas

Email: [email protected]

Jade Williamson

Email: [email protected]

Megan Zorn

Email: [email protected]

Custodial Staff

Shelia Burkett

Custodian

Dale Holloway

Plant Manager

Erin Logan

Custodian

Logan McMillan

Custodian

Wend Petty

Custodian

Lunchroom Staff

Takeisha Brown

Lunchroom

Donna Morgan

Lunchroom

Tricia Owens

Lunchroom Manager

Skye Ramsey

Lunchroom

Tammie Reed

Lunchroom

Buss Drivers

Tammy Chapman

Bus Driver

Amy Love

Bus Driver

Susan Nelson

Bus Driver

Crystal Worley

Bus Driver

Connie Young

Bus Driver

Stanley Zorn

Bus Driver